W Europejskim Centrum Solidarności odbywa się już 6 z kolei Gdański Tydzień Demokracji.

Wydarzenie to nawiązuje do ustanowionego przez ONZ  Międzynarodowego Dnia Demokracji,który przypada na 15 września.Po raz pierwszy w tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły.Tematem debaty ,która odbyła się w bibliotece ECS była  Wojna,strach,ból,dezinformacja,. Debatę poprowadził dziennikarz Gazety Wyborczej Grzegorz Kubicki.Do debaty zaproszeni byli dziennikarze Gazety Wyborczej,TVN 24,Radia Tok FM.Tematyka rozmowy skupiła się wokół wojny w Ukrainie.Nasi uczniowie uczestnicząć w panelu mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wojny w Ukrainie od dziennikarzy korespondentów, którzy relacjonowali przebieg wojny zwracając uwagę na zbrodnie i okrucieństwa jakich dokonywają Rosjanie. Uczniowie  byli zadowoleni z  udziału w tym wydarzeniu, dla niektórych z nich była okazja  do zwiedzenia wystawy w ECS.

ADRES

Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Macieja Rataja
Rusocin, ul. M. Rataja 12
83-031 Łęgowo

 

KONTAKT

58 301-00-78
58 301-00-61
email: sekretariat@zsrckp.edu.pl


Wykonanie: newww.pl