TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI

KWALIFIKACJE

M.1. Użytkowanie pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie.
M.2. Obsługa techniczna oraz naprawa pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.
M.43. Organizacja prac związanych z eksploatacją środków technicznych stosowanych w rolnictwie.

Kształcąc się w tym zawodzie uczeń zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu:

• podstaw techniki,
  • eksploatacji, obsługi i naprawy maszyn i pojazdów rolniczych,
  • marketingu i zarządzania firmą,
  • przygotowania biznesplanu i wniosku o środki finansowe z Unii Europejskiej,
  • obsługi i pracy ciągnikiem rolniczym, maszynami rolniczymi, kombajnem zbożowym,
  • obsługi profesjonalnych programów komputerowych wykorzystaniem zasobów Internetu,
  • sprawnego posługiwania się językiem obcym, w tym zawodowym,
  • obsługiwania urządzeń, systemów elektronicznych oraz nawigacji satelitarnej stosowanych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych..

Ponadto uczeń uzyskuje:

• prawo jazdy kat. „B”;
  • prawo jazdy kat. „T”
  • a także świadectwo ukończenia kursu operatora kierowcy kombajnów zbożowych i rolniczych maszyn samobieżnych które daje uprawnienia do pracy tymi pojazdami.

Kształcenie zawodowe uczeń będzie realizował w szkolnych warsztatach napraw pojazdów.

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mogą kontynuować edukację na uczelniach wyższych, na wydziałach technicznych uniwersytetów przyrodniczych w różnych ośrodkach akademickich.

Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego