5-letnie technikum na podbudowie szkoły podstawowej:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

 • technik żywienia i usług gastronomicznych

 • technik hotelarstwa

 • technik mechatronik

 3-letnia szkoła branżowa I stopnia na podbudowie szkoły podstawowej

 • mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych

 • mechanik pojazdów samochodowych

 • kucharz

 • mechatronik

 3-letnia szkoła branżowa I stopnia specjalna

 • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 • pracownik pomocniczy ślusarza

 • pracownik pomocniczy w gastronomii

czytaj więcej

KSZTAŁCIMY ZAWODY

MECHATRONIK

Mechatronik jest zawodem interdyscyplinarnym. Jest on przypisany do branży elektroniczno-mechatronicznej. Uczniowie podczas trzyletniej nauki nabywają umiejętności z dziedziny mechaniki i elektroniki.

Czytaj więcej

PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej uczy się wykonywania prac pomocniczych związanych z obsługą gości, prac porządkowych na terenie obiektu.

Czytaj więcej

PRACOWNIK POMOCNICZY GASTRONOMII

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kucharz powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: przechowywania żywności;  sporządzania potraw i napojów;

Czytaj więcej

PRACOWNIK POMOCNICZY ŚLUSARZA

Absolwent zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie ślusarz uczy się: wykonywania elementów maszyn i urządzeń, naprawiania oraz konserwacji elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

Czytaj więcej

MECHANIK – OPERATOR POJAZDÓW I MASZYN ROLNICZYCH

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn uczy się wykonywania zadań zawodowych: użytkowania pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń rolniczych.

Czytaj więcej

KUCHARZ

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kucharz uczy się wykonywania czynności zawodowych: przechowywania żywności, sporządzania potraw i napojów, wykonywania czynności związanych z ekspedycją potraw i napojów.

Czytaj więcej

Technik Żywienia i usług gastronomicznych

Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności kształtują prozdrowotny tryb życia oraz racjonalny sposób odżywiania. Uczniowie zdobywają umiejętności sporządzania i dekorowania potraw, organizacji procesu produkcji potraw z uwzględnieniem nowoczesnej technologii,  prawidłowej obsługi konsumenta, organizowania przyjęć i bankietów, zarządzania i współpracy w zespole, prowadzenia własnej działalności gastronomicznej.

Czytaj więcej

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI

Absolwenci w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki będą przygotowani m.in. do kompleksowego posługiwania się nowoczesnym sprzętem rolniczym, obsługiwania urządzeń, systemów elektronicznych.

Czytaj więcej

Technik mechatronik

Technik mechatronik jest zawodem dla wszystkich, którzy fascynują się nowymi technologiami. Mechatronika łączy w sobie kilka różnych nowoczesnych dziedzin jak elementy elektroniczne, informatyczne, mechaniczne z automatyką i robotyką.

Czytaj więcej

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Czytaj więcej

TECHNIK HOTELARSTWA

PREDESPOZYCJE PSYCHICZNE I FIZYCZNE DO WYKONYWANIA ZAWODU:  bardzo dobry stan zdrowia, pełna sprawność fizyczna i ruchowa, dobra aparycja i wysoka kultura osobista, poczucie estetyki, zmysł organizacyjny, zdyscyplinowanie.

Czytaj więcej

Aktualności

 • DĄB PAMIĘCI W RUSOCINIE

  Będą dęby w Rusocinie Wielkimi krokami zbliża się jubileusz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie. Latem szkoła obchodzić będzie swoje półwiecze. Z tej okazji tworzymy kalendarz imprez i uroczystości – mówi dyrektor ZSR CKP w Rusocinie, Robert Aszyk. Jedną z nich ma być zasadzenie dębu poświęconego oficerowi rezerwy, inżynierowi – rolnikowi, który był ofiarą Zbrodni Katyńskiej. Akcja sadzenia dębu to wspólna inicjatywa szkoły, Starosty Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego i wieloletniej wolontariuszki koordynującej akcje sadzenia dębów katyńskich w powiecie gdańskim, Urszuli Roguskiej. Dąb Pamięci (l.mn. „Dęby Pamięci”) – dąb jako symbol „żywego pomnika” według zasady, że każdy posadzony Dąb Pamięci upamiętnia jedno nazwisko, czyli konkretną osobę, która została zamordowana na rozkaz Stalina w Katyniu, Miednoje, Twerze lub Charkowie przez NKWD. Mordu dokonano na 21 857 polskich obywatelach – jeńcach wojennych: oficerach Wojska Polskiego, oficerach i podoficerach KOP, Policji Państwowej, Straży Granicznej i Więziennej osadzonych w specjalnych obozach jenieckich NKWD w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. 
 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Paniom ze społeczności szkolnej ZSR CKP w Rusocinie. Życzymy Wam dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i wiele radości. Życzy grupa męska uczniów i nauczycieli.  Rusocin 08.03.2021
 • KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

  Uwaga, uwaga! Nasz konkurs walentynkowy został rozstrzygnięty:))) Zdjęcie, które zajęło I miejsce zostało wykonane przez Wiktorię Jażdżewską - uczennicę klasy II F. Serdecznie gratulujemy pomysłu i efektu:) Nagrody zostaną wręczone pod koniec roku szkolnego. Wiktoria brawo!!!!
 • FINAŁ ORKIESTRY

  29 FINAŁ Wielkiej Orkiestry już za nami. Nawet nie spodziewaliśmy się, że będzie tak pięknie i tak hojnie😊 Finał w tym roku był trudny, ale mimo to dla nas niezwykły i wyjątkowy, ponieważ nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w Orkiestrze. Mimo przeszkód i utrudnień, które napotykaliśmy na swojej drodze, jesteśmy bardzo szczęśliwi! Finał zakończyliśmy kwotą deklarowaną 11230,37zł z kwesty ulicznej, 4025zł znalazło się na e-skarbonce, natomiast 3554zł pozyskaliśmy z aukcji internetowych. Daje to nam MAGICZNĄ!! sumę 18 809,37 zł.

ADRES

Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Macieja Rataja
Rusocin, ul. M. Rataja 12
83-031 Łęgowo

 

KONTAKT

58 301-00-78
58 301-00-61
email: sekretariat@zsrckp.edu.pl