ZSRCKP TO SZANSA NA DOBRY ZAWÓD

Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie.

SEKCJE SPORTOWE

W szkole działa sekcja siatkówki dziewcząt i chłopców, piłki koszykowej, tenisa stołowego, piłki nożnej, szachowa i strzelecka.

NIEZALEŻNOŚĆ I SAMODZIELNOŚĆ

Uczniowie mają możliwość pracy weekendowej zarabiając pierwsze pieniądze usamodzielniają się.

INTERNAT

Szkoła oferuje zakwaterowanie w internacie dla uczniów pozamiejscowych lub z trudną sytuacją mieszkaniową.

NAUKA Z PASJĄ

Uczniowie w ramach warsztatów przeprowadzili renowację zabytkowego ciągnika.

DOBRZE WYPOSAŻONE WARSZTATY

Warsztaty gwarantują uczniom praktyki na nowoczesnym sprzęcie.

KURSY

Szkoła przeprowadza kursy prowadzenia produkcji rolniczej oraz na kombajn, wózek widłowy.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Uczniowie odbywają praktyki w dużych znanych firmach województwa pomorskiego.

WYJAZDY NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE

Uczniowie w ramach projektu POWER VET odbywają praktyki w Niemczech.

 

Wiadomości bieżące

***

NAUKA JAZDY DLA UCZNIÓW

I. Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia dla zawodu mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych w programie nauczania mają naukę jazdy na:

 

1.kat. “B” – samochód osobowy, ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t
2. kat „T” – ciągnik rolniczy z przyczepą

 

II. Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych w programie nauczania mają naukę jazdy na:

 

  1. kat. “B” – samochód osobowy, ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t

 

III. Uczniowie Technikum dla zawodu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki   w programie nauczania mają naukę jazdy na:

 

1.kat. “B” – samochód osobowy, ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t
2. kat „T” – ciągnik rolniczy z przyczepą

 

Zajęci teoretyczne odbywają się w klasie pierwszej i drugiej w bardzo dobrze wyposażonej pracowni  przepisów ruchu drogowego spełniającej wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r.

Zajęcia praktyczne (jazdy) odbywają się:
na kat „T”- ciągnikiem rolniczym Zetor Proxima oraz ciągnikiem Zetor 5320 z przyczepą dwuosiową na placu manewrowym spełniającym wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r,

na kat „B” – dwoma samochodami osobowymi – Fiat Grande Punto

 

***

Kursy motoryzacyjne dla uczniów !!!

W ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” z Europejskich Funduszy Społecznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego na lata 2014-2020 – 50 uczniów !!! z klas I,II,III, IV dla zawodu technik mechanizacji rolnictwa i mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych odbyło kursy motoryzacyjne. W okresie od 15 stycznia do 01 lutego 2018 r 30 uczniów odbyło kurs z “Podstaw diagnostyki pojazdów samochodowych” a 20 uczniów odbyło kurs z”Geometrii zawieszenia kół”

 

***

 

Warsztaty dla uczniów klasy II technik mechatronik

W okresie od 17.10.2017r do 08.11 2017r uczniowie klasy II technik mechatronik uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Sopocki radioodbiornik. Warsztaty prowadzone były w Gdyni oraz w Naszej szkole przez instruktorów z branży elektrotechnicznej. Miały one  na celu przybliżyć zagadnienie dotyczące budowy, zasady działania, programowania radia. Uczniowie Nasi w dużym stopniu nabyli te umiejętności. Warsztaty te przybliżyły ich do odniesienia sukcesu podczas trudnych egzaminów zawodowych w klasie III i IV.

 

***

 

FORUM SILESIA 3 D PRINT

SOSNOWIEC 2017

22 listopada 2017 r uczniowie klas I i II technik mechatronik uczestniczyli w wystawie drukarek 3 D.

Celem wyjazdu na w/w wystawę było zobaczenie gotowych i planowanych do wdrożenia rozwiązań z zakresu skanowania, prototypowania i drukowania 3D dla potrzeb przemysłu.Uczniowie zapoznali się z  technologiami skanowania oraz drukowania 3D w zakładach produkcyjnych, wymiernych oszczędności czasu i środków finansowych wynikających z wdrożenia druku 3D w fazie projektowania i prototypowania, kierunków rozwoju branży i ich wpływu na określone gałęzie przemysłu.

***

 

UPRAWNIENIA NA SPAWACZA METODĄ MIG 131

16 Naszych uczniów (8 z klasy III  technikum mechanizacji rolnictwa oraz 8 z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej dla zawodu mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych zdało egzamin na spawacza metodą MIG 131 oraz uzyskało uprawnienia – ręczne cięcie palnikiem plazmowym. Uprawnienia te Nasi uczniowie zdobyli w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych.” Program ten jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Szkolenia spawalnicze prowadzone są zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa, a egzaminy spełniają wymagania norm PN-EN 287-1:2004 oraz EN-ISO 9606–2:2004

To już kolejne uprawnienia, jakie uczniowie zdobywają podczas nauki w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Rusocinie !!!

 

***

 

X JUBILEUSZOWE MIĘDZYNARODOWE TARGI OBRABIAREK, NARZĘDZI I TECHNOLOGII OBRÓBKI

W SOSNOWCU

04.10.2017 r klasa II technik mechatronik w ramach projektu 3.3.1 “Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gdańskim” wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Sosnowca na X Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki.

Blisko 500 Wystawców z 14 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, zaprezentowało nowości z branży na 15 tys. m kw. Targom towarzyszył bogaty program seminariów i prelekcji. Wydarzenie odwiedziło ok. 10 tysięcy zwiedzających.

Udział uczniów w targach przyczynił się do pogłębienia wiedzy z zakresu mechatroniki występującej w obrabiarkach :

– nowoczesnym sterowaniem obrabiarek,

– oprogramowaniem komputerowym wspomagające pracę obrabiarek,

– elektroniką występującą w obrabiarkach,

– nowoczesnymi rozwiązaniami  konstrukcyjnymi obrabiarek,

–  z technologią remontów, eksploatacją obrabiarek,

– zapoznanie z literaturą fachową,

– zapoznanie z wyposażeniem warsztatów

 

***

dscf5013

16 grudnia w ramach projektu 3.3.1 ,,Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gdańskim” klasa I technik mechatronik wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do firmy FLEX w Tczewie oraz do Technikum w Owidzu. W firmie FLEX uczniowie zobaczyli linie produkcyjne zespołów elektronicznych do różnych urządzeń, zapoznali się również z częścią mechaniczną w/w firmy, w której odbywa się proces spawania, gięcia blach za pomocą maszyn sterowanych komputerowo. W Technikum w Owidzu uczniowie mieli okazję zobaczyć pracownię, w której uczniowie zdobywają umiejętności lutowania, programowania oraz pomiarów elektrycznych.

dscf5017dscf5030 dscf5023

***

Uczniowie z klas III B i II TŻ podczas zajęć otwartych z Panem Grzegorzem Nakrajnikiem – szefem kuchni gdańskiej restauracji La Cucina:

***

Uczniowie z klasy I A TH podczas zajęć w hotelu Radisson Blu oraz Puro Hotel Gdańsk:

***

Bieżące naprawy zabytkowego Ursusa C 451.

***

Kurs obsługi i eksploatacji kombajnów zbożowych.

***

Każdy dzień na warsztatach to dla uczniów utrwalanie lub zdobywanie nowych umiejętności. Na poniższych zdjęciach: obsługa piaskarki, renowacja zabytkowego siewnika rzędowego, toczenie.

***

Zajęcia w pracowni obsługi konsumenta. Klasa III TH nakrywa stoły i serwuje śniadania:

***

Ładowacz chwytakowy CYKLOP wykorzystywany podczas zajęć klasy II C ZSZ:

***

ZDOBYWANIE KOMPETENCJI ZAWODOWYCH NA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W ZSR CKP RUSOCIN

Uczniowie klas II z technikum mechanizacji rolnictwa oraz mechanicy – operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych uczestniczą w programowym kursie na prawo jazdy kat.T. Umiejętności prowadzenia ciągnika z przyczepą zdobywają na szkolnym autodromie i nowym ciągniku Zetor Proxima 80. Po 20 godzinach praktycznej nauki jazdy w/w uczniowie kierowani są na egzamin państwowy na kat.T.

DSC00024 — kopiaDSC00362

  ***

SZKOLNE ELIMINACJE OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZEJ  2016/2017:

41 uczniów z Naszej szkoły a blisko 20 tysięcy uczniów z całej Polski wzięło udział w etapie szkolnym XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Najlepsi olimpijczycy będą reprezentowali Naszą szkołę w zmaganiach okręgowych, które odbędą się w kwietniu 2017 roku. Z bloku mechanizacji rolnictwa Naszą szkołę będzie reprezentował Daniel Dargacz – klasa IV, z bloku gastronomia – Sebastian Lejk – klasa IV.

Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w olimpiadzie, najpierw zmagali się z pytaniami testowymi (60 pytań), a później – po sprawdzeniu odpowiedzi – najlepsi z zadaniami praktycznymi (trzy praktyczne zadania).

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

***

WYJAZD UCZNIÓW NA PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ DO NIEMIEC

02.10.2016 r  pierwsza grupa tj. 15 Naszych uczniów wyjeżdża na praktykę zawodową do Niemiec, miejscowość Schkeuditz k. Lipska:

– 5 uczniów z technikum mechanizacji rolnictwa ( miejsce praktyk -VW ),

– 5 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych (miejsce praktyk – kuchnia Ernährungstechniker Vitalis )

– 5 uczniów z technikum hotelarstwa (miejsce praktyk -hotele)

Nasi uczniowie jadą na praktyki w ramach projektu pt. Praktyki zawodowe w niemieckich przedsiębiorstwach kluczem do sukcesu        w Unii Europejskiej – POWER VET KA1 – Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

22-23.04.2016 r. w   Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie odbędą się eliminacje okręgowe XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie będą rywalizować w 6 blokach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, gastronomia, agrobiznes, architektura krajobrazu. Nasi uczniowie będą rywalizować w bloku:    

  • mechanizacja rolnictwa – Krzysztof Piotrowski klasa  IV TMR
  • gastronomia – Sebastian Lejk  III TŻ i UG

Kierownik Szkolenia Praktycznego Piotr Chylak