Filtruj aktualności

W minioną środę nasze uczennice z klas o profilu kucharz: Magda, Oliwia, Dominika, Natalia i Michalina wraz z nauczycielkami Bogumiłą Naczk – Bogatko i Joanną Pielecką uczestniczyli w szkoleniu w Jeven Academy w Poznaniu przeprowadzonym przez chefów Lecha Plucińskiego oraz Wojtka Bartczaka. Dziękujemy bardzo za przekazaną wiedzę i wspólne gotowanie.

To był wyjątkowy dzień, wyjątkowe wydarzenie - piknik rodzinny połączony ze zbiórką dla Ani!
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych - pokazaliśmy nasze wielkie serca!
Gry i zabawy dla dzieci, kiermasz połączony z wietrzeniem szafy, ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz przejażdżki na autodromie z @Automobilklub Morski, wozy strażackie, dron, fliiper - Flinstonowie, malowanie twarzy, a także wiele innych atrakcji - z tego wszystkiego mogli skorzystać nasi goście 🙂

W sobotę 28 maja br. odbył się w naszej szkole festyn dla Ani, poświęcony zbiórce środków pieniężnych na leczenie dziewczynki. Program festynu był bardzo bogaty w atrakcje dla dzieci, uczniów i rodziców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sali 107 zorganizowano warsztaty plastyczne, w których udział wzięły dzieci naszych nauczycieli, rodzeństwo naszych uczniów, uczniowie naszej szkoły, uczniowie z Ukrainy, a nawet rodzice. Powstało wiele ciekawych prac. Tematem przewodnim warsztatów plastycznych było - Pomalujmy razem świat. Frekwencja dopisała, powstało wiele ciekawych prac, które zaprezentowano w sali 107 z okazji Dnia Dziecka. 

Rok2022 jest rokiem Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. W naszej szkole 17 maja odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, w którym uczniowie ZSR CKP w Rusocinie oraz ZSOiO z Pruszcza Gd. mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat tej najdłużej panującej królowej.

Rywalizacja była wyrównana do samego końca, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięski zespół, którym zostali nasi goście z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gd.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę, zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

 

28 kwietnia 2022 w odbędą się wybory Rzecznika Praw Ucznia.

PISEMNE  EGZAMINY  MATURALNE  MAJ 2022r.

w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie

W najbliższy wtorek na długiej przerwie zapraszamy przedstawicieli samorządu uczniowskiego na zebranie dotyczące wyborów rzecznika praw ucznia oraz innych spraw organizacyjnych.

01.04.2022 W naszej szkole odbędzie się dzień bez plecaka!!! Przynieście: książki , zeszyty, kanapki i przybory w ... To już zależy on was 🙂 Możecie założyć też mega kolorowe stroje i ożywić troszkę naszą szkołę:) Osoby które wezmą udział w zabawie nie będą jutro pytani:) (jeśli sprawdzian, kartkówka itp. był zapowiedziany wcześniej - odbędzie się zgodnie z terminem) . Samorząd uczniowski zachęca do brania udziału w zabawie:))

OGŁOSZENIE o przetargu nieograniczonym – licytacji na sprzedaż maszyn, urządzeń rolniczych w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie.

 

 

Attachments:
Download this file (ogłoszenie-o-przetargu.pdf)ogłoszenie-o-przetargu.pdf[ ]128 kB

Integracja i świetna zabawa w pierwszy dzień wiosny

w Z.S.R. C.K.P. w Rusocinie. Wynik ma drugorzędne znaczenie.

Doświadczenie i zespołowa gra pozwoliła reprezentacji Nauczycieli zwyciężyć w meczu z reprezentacją Uczniów. Nie było jednak łatwo! Pierwszy set okazał się zwycięski dla uczniów. W drugim secie kontuzji uległ Pan profesor Maciej Żuk. Twardy charakter pozwolił panu Maciejowi dograć tego seta. Kolejne padły łupem Nauczycieli, którzy odnieśli długo oczekiwany sukces 3:1 (22:25; 25:19; 25:23; 25:23). W 3 secie Nauczyciele musieli przeprowadzić transfer medyczny i do zespołu dołączył Darek Kapusta z klasy II B, a w 4 secie Grzegorz Domagała z klasy III F TŻ. O tym, że mecz był zacięty świadczy wynik. Spotkanie obfitowało w wiele spektakularnych akcji i zgromadziło wielu kibiców siatkówki.

Rewanż już 1 czerwca na Dzień Dziecka - Dzień Sportu.

Zespoły wystąpiły w następujących składach.

Nauczyciele: Marta Kijak (C), Robert Aszyk, Wojciech Ostrowski, Jerzy Szurdak, Maciej Żuk i Jarosław Ziółkowski.

Uczniowie: Sandra Bukowska (C), Karolina Burnicka, Karolina Stoduś, Kinga Krause, Grzegorz Bednarski (C), Napoleon Bednarski, Filip Benedyk, Grzegorz Domagała, Dariusz Kapusta.

Mecz sędziowała pani profesor Agnieszka Dębkowska.

Obejrzyjcie fotogalerię!!! Zapraszamy!!! (jz)     

Komunikat z Finału III Mistrzostw Szkoły klas pierwszych w piłce nożnej

 w Z.S.R. C.K.P. w Rusocinie – 21.03.2022 r.

 

Finał III Mistrzostw Szkoły za nami. Zwyciężyła klasa I B (kucharz) - kapitan Oleh Kovalenko, wych. Magdalena Itrych. Drugie miejsce wywalczyła klasa I D (mechanik operator i mechatronik) – kapitan Patryk Pętlak, wych. Grzegorz Bednarz. Trzecie miejsce zajęła klasa I C (mech. pojazdów sam.) – kapitan Kacper Pestka, wych. Jarosław Ziółkowski. Na czwartym miejscu uplasowała się klasa I D (technik mechanizator i mechatronik) – kapitan Wojciech Szumal, wych. Anna Piontek.

16 marca w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbył się etap wojewódzki Olimpiady Solidarności w którym wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły Kamil Bień oraz Sebastian Anioł.Tego dnia przeprowadzono 16 eliminacji we wszystkich województwa,zwycięzcy otrzymają indeksy na uczelnie wyższe.Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i gadżety od organizatora Olimpiady.Na zakończenie odbyło się spotkanie młodzieży z Jerzym Borowczakiem uczestnikiem wydarzeń sierpnia 1980 roku,który podzielił się swoimi wspomnieniami ze strajków sierpniowych.

 UWAGA!!!

Mecz siatkówki Nauczyciele - Uczniowie

poniedziałek 21.03.2022 r. o godz. 13 30 na sali gimnastycznej.

Przewidywany skład zespołu Nauczycieli:
M. Kijak, R. Aszyk, W. Ostrowski, K. Pleśnierowicz, J. Szurdak, J. Ziółkowski, M. Żuk: rezerwowi: A. Brożek, A. Dębkowska.


Przewidywany skład zespołu Uczniów: uczniowie sekcji siatkówki dziewcząt i chłopców (Sandra Bukowska i Grzegorz Bednarski - kapitanowie).

Zapraszam do wspólnej zabawy w pierwszy dzień wiosny!!!

Pozdrawiam Jarek Ziółkowski

 

 

21.03.2022 r. poniedziałek godz. 9 10    I B – I G

21.03.2022 r. poniedziałek godz. 10 00  I C – I D

Około godz. 11 00 planowane jest uroczyste zakończenie Mistrzostw.

Powiat Gdański dla Ukrainy - łączymy siły i pomagamy! 🇺🇦🤝 Wspólnie z Wójtami wszystkich gmin naszego powiatu oraz Burmistrzem Miasta Pruszcz Gdański włączamy się w pomoc dla Ukrainy.
Od najbliższego poniedziałku tj. 28.02 dary dla Ukrainy można składać w:
📌 urzędach gmin w godzinach pracy urzędów
📌 starostwie powiatowym w godz. 7:00 – 19:00
📌 Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w godz. 7:00 – 18:00
📌 Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie w godz. 7:00 – 20:00
Potrzebne są nowe:
▶ odzież
▶ ręczniki
▶ pościel
▶ żywność (nie w słoikach) z długim terminem przydatności do spożycia
▶ środki czystości
▶ środki opatrunkowe
▶ chemia domowa
▶ wszystko co uznacie za przydatne dla osób, które uciekając z domów niewiele mogły ze sobą zabrać
Jeśli dysponujecie mieszkaniami lub lokalami i możecie zapewnić zakwaterowanie dla Ukraińców, prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.office.com/r/krk0kVd5Ek lub kontakt telefoniczny do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: tel. 58 773 12 84 / 58 773 12 93
Wkrótce zostanie uruchomione wspólne dla wszystkich naszych samorządów konto bankowe „Dla Ukrainy”. Zgromadzone środki finansowe w całości zostaną przekazane na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

 

Pomoc dla Ukrainy! Szanowni Państwo! W związku z sytuacją zaistniałą na Ukrainie przekazujemy najważniejsze informacje: https://powiat-gdanski.pl/informacja-dla-obywateli-ukrainy?fbclid=IwAR3d75ZBWZxn7TMQIh_tIelJIJuK4r3VzHOUXTNPmfy5lrCHTDuQb5vkZXg

W poniedziałek przedstawimy szczególy dotyczące planowanej zbiórki dla osób doświadczonych przez wojnę.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do orkiestrowego grania w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Mimo niesprzyjających warunków działo się wiele i wszyscy bawili się doskonale! Udało się nam zebrać prawie 18.000!! złotych :)

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tegoroczny Finał WOŚP: występującym, darczyńcom, cukiernikom WOŚP-owym i naszym dzielnym wolontariuszom, którzy przez cały dzień kwestowali na ulicach Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Rusocina oraz wszystkich innych okolicznych miejscowości!

Kochani !!! ruszamy ostro z przygotowaniami do orkiestry. Wielki finał już w następną niedzielę 30 stycznia w naszej szkole:) przewidujemy masę atrakcji zarówno dla dzieci  jak i dorosłych, Będziemy tańczyć, malować, zajadać smakołyki i sprzedawać fanty!! Serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół Rolniczych w niedzielę 30 stycznia od godziny 14:00 do 17:00 na finał orkiestry, a już od 11:00 będzie można pojeździć na naszym autodromie z Automobil Klub Morski. Zapraszamy też do licytacji całej masy fantów i voucherów na naszych aukcjach internetowych. Można je wszystkie obejrzeć w linku poniżej: 

https://allegro.pl/uzytkownik/kmicic1984?fbclid=IwAR1G7Yx6mPKz-eC_-3CZ0eMtqpEEK5MFK9gtsPE-vjSlPSWnUnPu73JQ2wU

Zapraszamy też do wspierania naszej eSkarbonki internetowej i udostępniania jej na portalach społecznościowych:) 

https://eskarbonka.wosp.org.pl/wwqw5g?fbclid=IwAR3DasFDdOgdJrQswkX91PnyCMC0lZDAHHwmQnNltsMMKECAFACNJWHEv-M

Sztab WOŚP Zespołu Szkół Rolniczych

 

12 stycznia odbył się w naszej szkole etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Trójmiasta i z naszej szkoły w pionie szkół branżowych Mateusz Styś(II i) i Dawid Bugaj(II M). Ogółem 12 uczniów.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 4 uczniów szkół podstawowych. Tym razem naszym uczniom zabrakło kilku punktów aby dostać się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w naszej szkole w miesiącu marcu. Swoja obecnością zaszczyciła nas Pani Wicestarosta Powiatu w Pruszczu Gdańskim oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Rafał Skrzypiński. Etap rejonowy konkursu odbył się w kilku miastach naszego województwa. Wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikują się do etapu rejonowego spotkają się w naszej szkole w miesiącu marcu. Do zobaczenia!

 

ADRES

Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Macieja Rataja
Rusocin, ul. M. Rataja 12
83-031 Łęgowo

 

KONTAKT

58 301-00-78
58 301-00-61
email: sekretariat@zsrckp.edu.pl


Wykonanie: newww.pl